sobota, 25 grudnia 2010

prezenty.


Dziwne to chwile, gdy nastaje świąteczny czas. Niby niczym nie różni się od normalnego a jednak mamy gdzieś w podświadomości, że coś jest nie tak. Chociażby te naprzykrzające się życzenia, pośpiesznie skopiowane z Internetu. Najlepsze są te, które otrzymujemy od osób, które przez cały rok nie utrzymują kontaktu i nagle ich natyka, żeby czegoś życzyć. No trudno, widać tak już wypada. Warto wspomnieć o choince, bo to właściwie tylko ona jest wyjątkowa - wszystkie inne oznaki świąt równie dobrze można by przypasować do innych okazji. Jeśli choinka to oczywiście prezenty. I tutaj jest ogromne pole do popisu. Ja jestem zwolennikiem teorii, że najpierw lepiej dogadać się z obdarowywanym czego potrzebuje, co by mu się przydało. Wtedy nie trzeba się głowić przez trzy dni nad tym co kupić a można także zdradzić czego nam potrzeba. Nie dochodzi do sytuacji, gdy dostajemy coś kompletnie zbędnego. Niby mówi się, że prezenty takie jak dezodoranty, perfumy nie wskazują na zbytnie wysilanie się, ale szczerze wole je dostać niż jakieś barachło, z którym nie wiadomo co zrobić. Pomijam już fakt, że nie wiadomo jak się zachować odpakowując taki cud. Czasem lepiej by było, gdyby dawanie prezentów było dobrowolne - bez "wypada kupić". Innym, chyba najbardziej charakterystycznym, objawem jest obżarstwo. Nic z tego, że przecież jest to jeden z siedmiu grzechów głównych. Przecież kilka dni temu byliśmy w spowiedzi... Nawet otrzymałem smsa o treści: pękły mi dziś spodnie na pupie z przejedzenia. Nie wiem, czy to zbieg okoliczności, ale godzinę wcześniej moja dziewczyna oznajmiła, że pękły jej majtki. Też na tyłku. I to te, które otrzymała ode mnie w prezencie świątecznym. Dziewczyny, opamiętajcie się. Jest jeszcze niedziela. Nie trzeba wszystkiego na raz zjeść.

2 komentarze:

  1. Ej, jaki Ty jesteś negatywnie nastawiony do wszystkiego... Troche więcej radości, optymizmu! A moje majtki pękły, bo były źle uszyte a nie z przejedzenia. Pogadamy sobie, pogadamy ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. ciesz się, że nie mamy tej pięknej amerykańskiej tradycji, dawania pod choinkę swetrów z reniferami. Choć biznes można zrobić: http://www.uglychristmassweaterparty.com/buy-ugly-christmas-sweaters.html

    OdpowiedzUsuń